Pēc Ventspils pusmaratona ilgāku laiku cīnījos ar spēcīgu saaukstēšanos, kas kaut arī ietekmē pašsajūtu, tomēr skriet īsti neliedz. Un tā nu, laiku pa laikam sadzīvojot ar zināmu neveseluma sajūtu, četras nedēļas starp Ventspils un Liepājas pusmaratoniem uzmanība tika veltīta tam, lai Ventspils rezultātu Liepājā izdotos uzlabot. Šis bija trešais Liepājas pusmaratons, un Liepājā biju skrējis arī abus iepriekšējos gadus - 2011.gadā biju otrais ar rezultātu 1h10'02", bet pērn biju trešais (1h10'40"). Taču tā kā šogad pusmaratonu galvenais mērķis laikam būs beidzot paskriet zem 1h09', tad nebija šaubu, ka šogad Liepājā jāskrien ātrāk kā iepriekšējos gadus.
Sacensību dienā nedaudz bažas radīja laikapstākļi, jo laiks bija visai vējains, taču, kaut arī vietām vēju varēja just, tomēr domāju, ka īpaši rezultātu tas neietekmēja. Arī gaisa temperatūra priekš vasaras vidus bija skriešanai salīdzinoši optimāla, tomēr tik un tā trases tālākajā posmā, tāpat kā iepriekšējos gadus, labi varēja just siltos saules starus. Līdz ar to mana pirmsstarta doma, ka sauli skrienot nez vai varēs just un varētu iztikt bez lakatiņa, bija maldīga, un biju visai priecīgs, ka savu galvassegu tomēr biju uzlicis, kas gan aizturēja sauli, gan arī ilgāk turēja mitrumu pie galvas, tā neļaujot tik ļoti pārkarst.
Ja Ventspilī dalībnieku pulkā bija kenijieši un ātrie baltkrievi, kas jau sākumā aizskrēja savā tempā, un pārējie varēja cīnīties par atlikušajām vietām, tad šoreiz uz TOP3 pretendēja vien kādi četri pieci latviešu skrējēji un viens lietuvietis, līdz ar to bija skaidrs, ka pie sekmīga skrējiena apbalvošanā uz pjedestāla vajadzētu tikt. Tā kā dalībnieku pulkā bija arī Valērijs Žolnerovičs, kurš šogad pusmaratonu ir skrējis ātrāk par 1h06' un pavasarī arī uzstādīja Latvijas rekordu maratonā, tad īsti nebija šaubu par to, ka viņš skrējienu uzvarēs, taču par otro vietu noteikti bija reāla iespēja pacīnīties.
Pirmie metri |
Pirmajā aplī mūsu grupiņai pārsvarā pa priekšu skrēja Kristaps Kaimiņš, un tā kā arī viņam, līdzīgi kā man mērķis bija rezultāts ap 1h09', tad nojautu, ka droši vien šim rezultātam atbilstošā tempā arī skrienam. Pirmajos kilometros, kamēr muskuļi kā nākas pārslēdzās sacensību režīmā un iegāja īstajā ritmā, turējos pāris metrus iepakaļus, taču pēc tam jau centos skriet grupā, kas arī nedaudz palīdzēja paslēpties no vēja, ko vietām tomēr varēja just visai labi.
Tā kā tautas skrējiena aplis bija nedaudz saīsināts pusmaratona aplis, tad, izskrienot turp-atpakaļ cilpu, kas bija tikai pusmaratona aplī, priekšā jau bija vesela jūra tautas skrējienu dalībnieku, kas nozīmēja, ka līkumošana starp lēnākajiem skrējējiem visa skrējiena garumā bija visai liela. Un jāsaka, ka arī pavadošais riteņbraucējs, kurš visu laiku brauca kādu gabaliņu priekšā mums, nemaz necentās pārējos kaut kā nebūt informēt, ka tuvojas ātrāki skrējēji, kas būtu bijis visai noderīgi.
Beidzam otro apli |
Pēc brīža atkal nelielu posmu ļāvu lietuvietim paskriet pa priekšu, taču, pagriežoties, kur vējš pūta mugurā, atkal bija sajūta, ka temps noplok. Tā kā bija skaidrs, ka Valēriju šajā reizē interesē tikai vieta finišā, un viņš nez vai uzņemsies vadību, esot vēl pusdistancē, savukārt mani tomēr uz priekšu dzina rezultāts laika izteiksmē, tad atkal uzņēmos skrējiena vadību, un drīz vien arī ar Valēriju sākām attālināties no lietuvieša.
Trešā apļa sākumā jau jutu, ka sāk palikt grūti, un muskuļi sāk rādīt pirmās saguruma pazīmes. Valērijs vel noprasīja, vai skriešu uz rekordu, uz ko tikai noteicu, ka centīšos, un tad jau manīs, kas sanāks. Bez pulksteņa arī bija grūti spriest par iespējamo rezultātu finišā, taču jutu, ka skrienam pietiekoši raiti.
Pēdējie metri (vismaz tanti ar ratiņiem paspēju apdzīt) |
Pirmspēdējā līkumā kādus 500 metrus pirms finiša arī Valērijs saprata, ka jāsāk skriet ir arī viņam, un visai veikli viņš no manis attālinājās. Kaut arī pats centos neatlaist, tomēr viņa ātrums man pa spēkam nebija. Finišā ieskrēju septiņas sekundes aiz Valērija, kas man deva rezultātu 1h09'24". Kaut arī pēdējos kilometros likās, ka skrienam patiešām ātri, un bija neliela cerība, ka skrienam tā, ka finišā 69 minūšu robeža tiks pārspēta, tomēr līdz tam šoreiz pietrūka. Skrienot savu rezultātu nekur arī īsti nezināju, taču tas īsti neko arī nebūtu visticamāk devis, jo finišā bija patiešām sajūta, ka spēku sadalījuma ziņā esmu izskrējis gandrīz vai ideāli un beigās izdarījis visu, ko tajā brīdī varēju.
Izklaides pēc pusmaratona - papīra cūkai trāpīju gandrīz pa kāju |
Kā allaž - interesanti lasīt. Personīgie rekordi tik viegli nekrīt.
AtbildētDzēstNeuzrakstīji, cik tavuprāt laika ziņā patraucēja lēno skrējēju apdzīšana?
Žēl ka līderu velosipēdists neizdarīja savu darbu kārtīgi. Pietrūka arī grupa vai vismaz viens skrējējs, kas ietu uz tādu rezultātu, kā Tavs PR.
Ir patīkami, ka skrien Latvijā, ar saviem rezultātiem droši vien Tu varētu meklēt skrējienus un taisīt karjeru arī ārzemēs, tikai tad no tā mums daudz vairs netiktu (apraksti gan jau būtu :) ).
Tāpat priecē, ka aktīvi līdzdarbojies noskrien.lv Jaunā rubrika (Renārs Roze atbild.), manuprāt, ir noderīga.
/edGars
Paldies!
DzēstLīkumošana laika izteiksmē droši vien kaut ko maksāja, bet tāpat arī trasē bija gana daudz asu pagriezienu, kas piedeva gan laika izteiksmē gan arī pārdesmit metrus distances garumam - taču tad ir jāizvēlas trases vienā aplī ar dažiem pagriezieniem, lai par šādām lietām nebūtu jāuztraucas, bet tad atkal nebūtu pretim skrienošie, kas ik pa laikam uzmundrina :)
Protams, ja būtu vairāk skrējēju, kas būtu skrējuši kopā, iespējams, ka būtu vieglāk, taču beigās tomēr izlikos kārtīgi, par ko arī jāsaka paldies Valērijam, kas ar savu klātbūtni tomēr ļoti motivēja "neatlaist". Tāpēc domāju, ka kopumā izdarīju tuvu maksimuma, uz ko 6dien biju spējīgs.