Šodien WorldofO.com bija kārtējais ieraksts sadaļā Christams Route, kur katru decembra dienu tiek piedāvāts kāds interesants etaps no kādām sacensībām un parādīti arī labāko sportistu ceļi šajā etapā, kā arī raksta lasītāji var iezīmēt, kā viņi veiktu šo etapu, ja startētu sacensībās.
Līdztekus ierastajai etapa analīzei raksta nobeigumā parādītas šī apvidus kartes izmantojot dažādus zīmēšanas stilus - ar mazāk detaļām un vairāk detaļām:
Arī Latvijā var gluži labi novērot, kā kartes ir kļuvušas objektu pārbagātinātas salīdzinājumā ar kartēm, kas tapušas padomju laikos. Arī Ogres Zilo Kalnu karte vecajā izpildījumā bija daudz elementārāka, lai gan arī jaunā no attēloto objektu pārbagātības vēl daudz atpaliek no, piemēram, Magnētā izmantotajām, kuras ne par velti jau tiek drukātas 1:7500 mērogā, lai visi pēc karšu zīmētāja domām attēlojamie objekti satilptu tajā kartē un kartes pamazām pārvērstos par shēmām.
Pats gan esmu pret karšu piepildīšanu ar nevajadzīgiem objektiem (un arī pret standarta mērogu (1:10000, 1:15000) neizmantošanu), jo lielākā daļa kartē attēloto objektu tāpat nav nepieciešami lielā ātrumā orientējoties. Līdz ar to daudz sarežģītāka paliek ģeneralizācija, ko nav paveicis kartogrāfs, un sportistam pašam nākas atmest daudz vairāk liekās informācijas. Tāpat, cenšoties kartē iezīmēt visas apvidū redzamās detaļas (kas tagad ir jo īpaši populāri, izmantojot par pamatu apvidus lāzerskanējumus) bieži vien ne viss uzzīmētais ir tik viegli reāli apvidū pamanāms. Toties pie labas ģeneralizācijas ir krietni lielāka pārliecība, ka viss, kas kartē ir attēlots būs reāli arī dabā pilnīgi pārliecinoši pamanāms (šis attiecas arī uz 5m horizontāļu izmantošanu kartēs, kas, manuprāt, Latvijā pēdējā laikā ir tikpat kā izzudušas no kartēm, lai gan vietām tās būtu pat vēlamas).
Vai Tev arī labāk patīk kartes ar lielāku ģenerealizāciju, vai tomēr dod priekšroku sīkāk izzīmētai kartei?