Sāpes pēdas kaulā sāka izzust jūnija otrajā nedēļā, kas apmēram bija ap septīto astoto nedēļu kopš tās parādījās, kas arī saskan ar medicīnas literatūrā aprakstīto. Tas gan nenozīmē, ka pēda vairs nesāp. Savādas sajūtas ap traumas vietu jūtu joprojām - brīžiem tās pārvietojas pa visu pēdas virsu, brīžiem vairāk lokalizējās vairāk vienā vietā, bet vismaz viena konkrēta sāpīga vieta kaulā, kā tas bija iepriekš, vairs nav atrodama.
Nezinu vai šīs klejojošās sāpes ir reālas vai tikai galvā, bet tas noteikti neļauj aizmirst par traumu pavisam. Par to, ka biju traumēts un skriet varēju minimāli joprojām arī atgādina tas, ka skriešanā joprojām pietrūkst viegluma - gan tiešā nozīmē aptuveni trīs lieku kilogramu izteiksmē, gan arī netiešā - solis joprojām nav gana viegls un atbrīvots. Muskuļi tomēr nedaudz no skriešanas bija atraduši, un arī uz velo neveiksmīgi savilktie muskuļi cirkšņa rajonā vēl līdz galam nav no saspringuma tikuši vaļā.
Ogrē
Lai atgriešanās pie skriešanas būtu interesantāka, pēdējās nedēļās atkal esmu uzskrējis pāris mačos. Tā gan bija motivācija pievērsties ātrākiem treniņiem stadionā, lai nebūtu jāstartē galīgā neformā. gan arī iespēja atkal pabaudīt sacensību atmosfēru. Tā visupirms piedalījos Rīgas čempionātā stadionā, kas šogad notika Ogrē. Interesants fakts, ka, lai arī tas bija atklātais Rīgas čempionāts (tātad pieaugušajiem) kopā ar Rīgas čempionātu junioriem, tomēr, papētot dalībnieku sastāvus dažādās distancēs, sajutos gandrīz kā veterāns. Starp visiem dalībniekiem daudzajās disciplīnās biju ceturtais vecākais sacensību dalībnieks kaut oficiāli līdz brīdim, kad varēšu startēt veterānu sacensībās vieglatlētikā, vēl jāgaida četri gadi.Šis gan nav Ogrē, bet Ventspilī, un te atkal galīgi neatbilstu kopējam fonam. Šoreiz, ja ne pēc vecuma, ta pēc garuma. |
Pusotra kilometra distanci sacensībās līdz šim biju skrējis tikai vienu reizi - pirms pusotra gada Rīgas čempionātā telpās Rīgas sporta manēžā. Toreiz distanci veicu 4:23.56, un šogad klusībā cerēju, ka būtu forši, ja varētu izskriet zem 4:20. Stadionā skriešana gan atšķiras no skriešanas manēžā - nepilnu desmit apļu vietā jāskrien tikai nepilni četri, tāpat līkumi stadionā gan nav ar virāžām, bet nav arī tik asi kā telpās. Vienīgi stadionā daudz lielāks traucēklis var būt laikapstākļi, telpās tie tomēr ir daudz paredzamāki. Pēdējās divās nedēļās pacentos uztaisīt pāris specifiskākus treniņus priekš 1500 metru distances tuvu plānotajam tempam, un pamazām noskaņojos ātrai skriešanai.
Ar savu iepriekšējo rezultātu biju ielikts pirmajā (lēnākajā) skrējienā kopā ar vēl 11 citiem sportistiem. Izpētīju, ka vairāki manā skrējienā ir skrējuši līdzīgus rezultātus manam pirmrezultātam, tāpēc cerēju, ka līdzvērtīgs sastāvs un līdz ar to savstarpējā cīņa ar vairākiem sportistiem varētu sekmēt labu rezultātu finišā.
Galu galā savā skrējienā finišēju otrajā vietā ar jaunu personisko rekordu 4:18.99, zaudējot vienīgi Jānim Mežielam, kura paātrinājumam apmēram 600 metrus pirms finiša nevarēju tikt līdzi. Kopumā ar skrējienu esmu ļoti apmierināts - rezultāts izdevās pat ātrāks kā cerēts. Nākamreiz droši vien vajadzētu vairāk paļauties uz saviem spēkiem un sekmīgāk noskriet otro trešo apli. Šoreiz sākumā centos sekot citiem skrējējiem, bet otrajā aplī vadošais skrējējs diezgan strauji samazināja tempu, un līdz ar to vidējā distances trešdaļa sanāca nedaudz lēnāka līdz brīdim, kad vadību pārņēma Jānis Mežiels un temps atkal pieauga. Kopumā pa abiem skrējieniem 1500 metros Rīgas čempionātā ierindojos rezultātu tabulas pašā viducī - 12.vietā. Un vēl viena lieta, ko vērts atcerēties pirms 1500m distances - lielais temps komplektā ar lielo skābekļa patēriņu atstāj varen lielu iespaidu uz visiem elpošanas ceļiem - pēc finiša diezgan ilgu laiku vēl ik pa brīdim klepoju, un vēl visu nākamo dienu bija sajūta, ka pa elpvada iekšpusi kāds būtu nobraucis ar nazi un visu saskrāpējis.
Ventspilī
Izskatos baigi būdīgs. Laikam vienkārši krekls par mazu. |
Pirms starta likās, ka sīvākā cīņa distancē varētu būt ar Kasparu Brišku un Kristapu Vēju-Āboliņu, bet tā kā arī līdz puslīdz pieklājīgai desmitnieka formai man vēl patālu, tad arī ar viņiem sacensties nelikās pārāk reāli. Startējām kopā ar 5 kilometru skrējējiem - viņiem viens aplis, mums divi. Prātīgāk gan laikam būtu bijis laist 10 kilometru skrējējus kopā ar maratonistiem un pusmaratonistiem - mums būtu viens lielais aplis un nebūtu kā tagad, kad otrā apļa beigās nācās apdzīt daudz 5 km skrējējus par apli un finišā ātrākos 10 kilometru finišētājus nemaz informators nespēja pamanīt lielajā burzmā kopā ar lēnākajiem piecīša skrējējiem, jo 5 un 10 kilometru skrējēji kopumā bija ap 1100, kamēr maratonisti un pusmaratonisti kopā vien ap pieciem simtiem.
Pirmajā kilometrā uzreiz pa priekšu aizskrēja trīs skrējēji no 5 kilometru distances, bet otrajai grupai pārsteidzošā kārtā pa priekšu skrēju es un neviens baigi nerāvās skriet garām. Otrajā kilometrā ielīdu nedaudz dziļāk grupā, bet tad atkal trešajā sanāca, ka atkal skrēju pa priekšu. Temps bija priekš manis ļoti piemērots ap 3'20" varbūt pat nedaudz lēnāk, nebija pavisam viegli, bet arī jutu, ka rezerve vēl ir. Ap ceturto kilometru vēl divi no piecīša skrējējiem nedaudz no mūsu grupas atrāvās, un tajā brīdī pēc nelielas apdomāšanās nolēmu viņiem sekot. Ātrumu nācās pielikt, bet centos iesēsties astē, lai vismaz būtu aizvējš. šajā brīdī biju pārsteigts, ka neviens no 10 kilometru skrējējiem nesekoja manam izrāvienam, un tā nu sanāca, ka biju izvirzījies 10 kilometru distances vadībā.
Otrajā kilometrā vēl barā kopā ar visiem. Kaut kā visi citi skrien daudz skaistāk par mani. |
Baigi koncentrējies. Un vēl būdīgāks kā iepriekšējā bildē. |
Nākamajā nedēļā pēc skrējiena Ventspilī sākotnēji biju ieplānojis Jāņu dienā uzskriet ikgadējā Cēsu skrējienā "Jānis un Jānītis", kur savulaik braucu regulāri, bet nu jau pāris gadus neesmu startējis. Taču vairākkārtēja Jāņu svinēšanas plānu maiņa nozīmēja, ka Cēsis vairs īsti pa ceļam nav un sapratu arī, ka speciāli uz Cēsīm braukt negribu, jo starts Ventspilī tomēr bija atstājis daudz lielāku nogurumu nekā sākotnēji likās - pēc ilgākas pauzes no skriešanas, acīmredzot, arī atjaunošanās notiek daudz lēnāk. Tā nu Jāņu dienā iztiku vien ar parastu treniņu tepat Ogrē.
Vaidavā
Nedēļu vēlāk pavisam negaidīti saņēmu piedāvājumu startēt Vaidavas triatlonā, kurš šogad norisinājās jau 30. reizi, un pirmo reizi šogad dalībniekiem tika piedāvāta arī Half-Ironman distance (1.9 kilometri peldus + 90 kilometri ar riteni + pusmaratons jeb 21.1 kilometrs skriešus), kā arī Half-Ironman stafete, kur katru no šiem posmiem veic cits dalībnieks. Man tika piedāvāts startēt stafetes pēdējā posmā - skriešanā, taču sākotnēji atbildēju, ka nejūtos tik pārliecināts par kāju, lai skrietu jau pusmaratona distanci mača tempā.Taču jau nākamajā dienā tomēr tiku pierunāts - ļoti ātri nebūšot jāskrien, ar 1h20' būšot labi. Tā nu bijām nokomplektējuši gana konkurētspējīgu komandu - pirmajā peldēšanas posmā Emīls, kurš trenējas peldēšanā, otrajā riteņu posmā Didzis, kurš pats ir triatlonists, bet jo īpaši spēcīgs tieši uz velo, un pēdējā etapā es. Tā nu mērķis bija cīnīties par uzvaru stafetē, un tāpēc arī komandai devām nosaukumu "Ejam uz pirmo".
Komanda - Renārs, Didzis, Emīls. Es neskatos kamerā , jo tikko esmu nofinišējis un laikam pārdomāju pieredzēto. |
Kopā startam Half-Ironman stafetē bija pieteikušās piecas komandas un vēl apmēram divdesmit pieci dalībnieki individuāli bija gatavi veikt šo distanci. Paralēli nepilni divi simti triatlonisti startēja arī īsākās distancēs.
Peldēšanas posmā Emīls pēc 26 minūtēm no ūdens izkāpa kā trešais - pirmais izpeldēja baltkrievs, kurš viens pats veica visus posmus, savukārt otrais bija no stafetes komandas, līdz ar to stafetē bijām pagaidām otrie.
Velo posmā Didzim izdevās nobraukt varen labi ar vidējo ātrumu 40 km/h nepilnās 2 stundās un 15 minūtēs. Viņam bija izdevies apsteigt stafetes komandas velobraucēju, kas startēja pirms viņa, taču baltkrievs joprojām bija nedaudz vairāk kā divas minūtes priekšā. Pašā skriešanas posma sākumā gan viņam gadījās neliels misēklis, kad viņš aizskrēja skriešanas aplī, kas bija paredzēts īsāko distanču dalībniekiem, uz to droši vien kādas 30 sekundes tika pazaudētas, tā ka reāli viņš priekšā bija droši vien nedaudz vairāk par pusotru minūti. Tā nu startēju kā līderis stafešu ieskaitē, un bez galvenā uzdevuma - saglabāt līderpozīciju stafetē, mērķis bija arī noķert baltkrievu.
Pusmaratons bija jāskrien trīs apļos pa šoseju, katra apļa beigās izskrienot caur starta finiša zonai, kur gan asfalta nebija un bija uz brīdi vairāk jāpaskatās zem kājām, jo vietām pamats nebija pavisam līdzens. Apmēram divas trešdaļas no apļa bija turp-atpakaļ posms, kur labi varēja redzēt citus dalībniekus. Piedevām apli nācās lielākajā daļā dalīt arī ar riteņbraukšanas posmu, kas nozīmēja, ka bija jābūt gana uzmanīgam, lai kādā brīdī nepaskrietu zem kāda riteņa - to tuvošanos no muguras bieži vien pat īsti nevarēja dzirdēt. Apmēram puse no apļa bija līdzena, savukārt pārējais bija garš lēzens kāpums abpus Vaidavas upītei.
Apļa beigās baltkrievs jau bija redzamības robežās, pietuvojos viņam līdz apmēram 10-15 sekundēm, un tad kādu brīdi atstarpe vairs nedila - iespējams, viņš bija mani pamanījis un bija pielicis pie tempa. Taču galu galā otrā apļa viņu panācu. Uzzinot, ka skrienu stafeti nevis pilno distanci, viņš izrādīja manāmu atvieglojumu, jo citādi, esot brīnījies, kā es viņu esmu varējis tik ātri panākt. Tā kā viņu biju noķēris, un nākamie sekotāji stafetē bija gandrīz divus kilometrus aiz muguras, tad piedāvāju baltkrievu "pavilkt", lai viņam nedaudz vieglāk.
Līdz apļa beigām tā arī noskrējām kopā, taču jutu, ka viņam tas nenākas viegli, un arī temps sāk palikt lēnāks, un man jau priekš tempa treniņa sāk palikt pārāk atbrīvota skriešana. Tā nu trešo apli vēl uzsākām kopā, bet uzreiz pēc tam centos atgriezties pie sākotnējā 3'40"/km tempa. Līdz apgriešanās punktam no baltkrieva nedaudz vairāk kā divu kilometru laikā jau biju aizmucis par apmēram minūti, acīmredzot, cenšanās man otrajā aplī turēties līdzi bija atņēmusi daudz spēkus, jo beigu beigās pēdējā aplī biju bijis gandrīz četras minūtes ātrāks.
Uzsākot pēdējo apli kopa ar Aliaksandru Vasilevichu. Labi, ka man nebija jāvelk tāds triko kā viņam, lai gan droši vien mani īsie šorti triatlonistiem likās tikpat savādi. |
Komandas biedri bija priecīgi, arī pats biju priecīgs gan par uzvaru, gan labo treniņu, gan arī par labi pavadīto laiku. Beigās izrādījās, ka mums bija izdevies finišēt zem četrām stundām - 3:59:23, kas priekš Half-Ironman distances nav slikts rezultāts. Taču vīri šādus rezultātus un pat vēl par padsmit minūtēm labākus sasniedz vienatnē, tā ka var tikai pabrīnīties par ātrāko triatlonistu fizisko gatavību.
Komandas biedri priecīgi. Pats arī. |
Bet līdz īstajai triatlona debijai vienalga varēšu visiem stāstīt, ka esmu finišējis triatlonā un man pat mājās ir medaļa no triatlona, un tikai, ja būs gatavi klausīties līdz galam, tad varēs sagaidīt piebildi, ka kaut arī patiešām triatlonā finišēju, tomēr ne jāpeld, ne jābrauc ar riteni mani nebija - to manā vietā darīja mani komandas biedri.
Pēc visām šīm sportiskajām izklaidēm tuvākais plāns ir nodoties treniņiem. Vērot kā uz cītīgāku trenēšanos reaģēs kāja un tad jau sākot domāt, ka varbūt līdz rudenim tomēr varētu sagatavoties tā, lai varētu noskriet maratonu. Līdz tam gan vēl ir vairāki mēneši, bet jūlijā esmu plānojis startēt Jelgavas pusmaratonā 22.jūlijā un Latvijas čempionātā stadionā Ogrē vēl nedēļu vēlāk.
Esmu veicis sprinta jeb tautas distanci. Bija interesanti. No ūdens izlīdu viens no pēdējiem. Ar ričuku biju konkurētspējīgs, skrienot kādu arī apdzinu. /edGars
AtbildētDzēst