sestdiena, 2009. gada 16. maijs

Šī gada pirmā pirmā

. . .

Šogad, lai arī diži daudz mačos startējis neesmu (šķiet, Rīgas čempionāts bija ceturtās šogad), tomēr visās reizēs paliku vai nu soli aiz pirmās vietas vai soli aiz pjedestāla. Beidzot Rīgas čempionātā šī tradīcija ir lauzta un pirmā 2009.gada uzvara gūta, kas piedevām uz papīra izskatās visai pārliecinoša ar 3 minūšu pārsvaru pār otro vietu, par ko jo īpašs prieks.
Jāuzteic VIGAs pārstāvji par labi sarīkoto maču, gan karte, gan distances bija ļoti labas, nu ja vienīgi neskaita manas pretenzijas par neizzīmēto strautiņu 9.KP rajonā, kas kartē zīmēts kā taisns grāvis, lai gan dabā tas bija visai līkumots. Taču distance patiesi bija laba, katrā ziņā variantu izvēles bija gana daudz. Un izskrieties varēja uz nebēdu. Arī 4 minūšu intervāli starta protokolā ļāva distancē nesatikt savas grupas sportistus, kas nozīmēja, ka pilnībā bija jāpaļaujas uz saviem spēkiem, un arī distancē it sevišķi uz ceļiem, bija pašam sevi jāspiež skriet pēc iespējas ātrāk - nebija neviens, kas palīdzētu uzturēt tempu. Par savu agro starta minūti gan nebiju kļūdījies - startēju kā ceturtais no savas grupas.
Startā paķēru karti un uzreiz sapratu, ka uz pirmo jāskrien pa ceļu, tikai uzreiz nevarēju saprast, vai etapa vidū iet pa stigu pāri purvam, vai arī tur arī iet riņķī pa ceļu. Beigās pa stigu sanāca gluži ātri. 2. un 3.KP paņēmu labi. Uz 4.KP, noskrienot no kalna purvā, īsti nebiju pārliecināts par savu atrašanās vietu, pēc tam gan it kā šķita, ka uzskrienu lielajā kalnā, bet pēcāk pārskrienot mazajam kalniņam un nonākot uz dzeltenā grāvja kārtīgi apstulbu jo biju pārliecināts, ka esmu krietni vairāk pa labi. Tur pāris sekundes pazaudēju, taču tālāk jau visu sapratu un pašu punktu paņēmu labi.
Uz 5.KP pirmā doma bija iet pa labi pa ceļu, ko laikam arī vajadzēja darīt, jo pa taisno neko diži ātri paskriet nevarēja. Pārskrienot strautiņu jau pamanīju, ka nav tas kārtīgi izzīmēts, jo, lai arī kartē ir taisna zila līnija, pārlecu strautam vismaz divreiz. Arī rajons pirms paša punkta bija tāds krietni savāds, tomēr punktu paņēmu ļoti veiksmīgi. 6. un 7.KP atkal bez problēmām, bet uz 8.KP sapratu, ka te var iekrist, tāpēc gāju ļoti uzmanīgi ar nelielu līkumu, visu laiku skatoties, vai nespīdēs punkts, ko tādā veidā arī pamanīju. Arī devīto gribēju iet vairāk pa labi, lai izietu uz strautiņa pirms punkta, taču patiesībā iznācu pāris metrus pa kreisi no punkta, ko uzreiz nesapratu, un sāku minstināties, izmetu nelielu loku, pastāvēju, kā rezultātā zaudēju apmēram minūti. Uz 11.KP bija diezgan labs skrējiens pār izcirtumu kalnā, un arī pats punkts bija salīdzinoši viltīgs, taču jāatzīst, ka visi punkti vairāk vai mazāk, bet bija pa gabalu ieraugāmi, līdz ar to punktu paņēmu labi. Līdzīgi bija arī ar 12.KP, kur gāju ļoti uzmanīgi pēdējo etapa daļu pa purvu, taču pirms paša punkta bija tāds kā atklātāks rajons un punkts jau spīdēja no attāluma kalniņa galā.
13.KP paņēmu labi, taču tālāk uz 14.KP bija vēl viena kļūda. Izejot no 13.KP un ieskrienot izcirtumā, priekšā pamanīju nelielu eglīšu biezokni, ko noturēju par balto puduri kartē pa labi no dzirdināšanas. Tā rezultātā aizgriezos pa kreisi un, ieskrienot mežā, uzskrēju uz grāvīša, ko sākumā noturēju par savu tērcīti. Taču aizskrējis līdz grāvju sazarojumam punktu neatradu un tad sapratu, ka esmu par daudz pa kreisi. Pēc tam jau punktu atradu ātri, taču domāju, ka tieši šī kļūda bija iemesls, kāpēc neapskatījos kā nākas variantu uz nākamo garo etapu, bet centos uzreiz ātri tikt prom no punkta sarkanās līnijas virzienā. Tiekot līdz lielajam kalnam un tajā uzkrienot, pamanīju, ka jau no punkta vajadzēja iet pa labi laukā uz ceļu, taču sapratu, ka mainīt laikam kaut ko jau ir par vēlu. Tad nu ne pārāk pārliecinoši veicot etapa sākumu, beigās tiku līdz ceļam un tālāk jau centos skriet cik ātri varu, lai uz savu sliktāko variantu ļoti daudz nezaudētu (kas patiesībā bija kā minimums minūte beigu beigās). Jau laikus redzēju, ka etapa beigu daļa cauri purvam būs visai grūta, jo īsti no kurienes paņemt punktu nav. Taču veiksmīgi pa labi no sevis redzēju izcirtumu un punktu paņēmu praktiski ideāli. Bet nu uz variantu tomēr zaudēju.
Uz 16.KP bija vēl viena dīvaini zīmēta vieta, jo kartē zīmētais baltais nemaz dabā tāds neizskatījās, taču punktu paņēmu bez problēmām un tāpat arī nākamo. Pēc 17.KP, izskrienot uz elektrolīnijas, pa gabalu pamanīju Mārtiņu Sirmo, kurš jau skrēja uz 19.KP, un sapratu, ka, lai arī viņu nepanākšu, tomēr nu jau starp mums ir mazāk kā 4 minūtes, kas bija starpā un šodien būšu viņu vinnējis. Pēdējie punkti ņēmās bez problēmām (nedaudz sabremzējos pirms 19.KP) un finišēju ar laiku 1:03:39. Vakar skrienot treniņā, domāju, ka varētu pacensties izskriet 12km distanci zem stundas, kas patiesībā pie ideāli veiktas distances bija gandrīz sasniedzams uzdevums.
Tad nu pēc finiša ar nepacietību gaidīju pārējo rezultātus, jo zināju, ka lai arī kļūdas nedaudz bija, tomēr īpaši daudz, kas mani varētu vinnēt šodien nez vai būs. Galu galā 1.vieta, un ļoti veiksmīgs starts 21E grupā bija arī citiem OK Ogre sportistiem. Starp pirmajiem četriem bijām trīs pārstāvji no OK Ogre. Es, Raivo kā otrais un Kristaps kā ceturtais. Stafetes komanda rīt sanāktu neslikta, bet nu rīt stafeti tomēr izlaižam.


Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Ja ir kāda vēlme kaut ko pie šī piebilst, tad lūgtum!

Lai komentārā ierakstītu savu vārdu (par ko es ļoti priecāšos), laukā "Komentēt kā" izvēlies punktu "Nosaukums/URL" un ailē Nosaukums ievadi savu vārdu, vai arī izvēlies "Anonīms", lai komentētu anonīmi (labāk tomēr komentē ar savu vārdu vai iesauku).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...