Jāsāk jau laikam ar to, ka atgūšanās no traumas, kas pagājušās vasaras sākumā mani uz ilgāku laiku pataisīja par neskrējēju, ilga līdz pat rudens vidum. Līdz ar to maratonu pagājušajā rudenī skriet nebija lemts, bet tā kā uz rudens beigām sportiskā ziņā visnotaļ pēc ilgā neskriešanas perioda vasarā biju atguvies, tad sāku cītīgi plānot, kur maratonu skriet pavasarī. Variantus apsvēru vairākus, taču tā kā jau iepriekšējā pavasarī biju domājis skriet Romas maratonā, bet toreiz tomēr izšķiros par labu Barselonai, tad šoreiz sapratu, ka Roma būtu ļoti laba izvēle, un līdz ar to jau decembra beigās biju vienojies par startēšanu Romas maratonā.
Tā kā Romas maratons šogad bija paredzēts 22.martā, kas sanāk tikai nedēļu vēlāk kā pērn, kad marta vidū skrēju Barselonā, tad vienīgās bažas par atbilstošu sagatavošanos bija saistībā ar laikapstākļiem, kas pie Latvijas neprognozējamajām ziemām, var būtiski ietekmēt kvalitatīvu sagatavošanos tik agram maratonam. Taču jāsaka, ka skrējējiem labāku ziemu par aizvadīto mūsu platuma grādos ir grūti iedomāties - iztika gan bez milzīgas snigšanas, gan bez milzīga sala - vienīgais lielais traucēklis, ko atminos, bija atkala, kas vairākas dienas bija sastopama janvāra sākumā, un jūtami apgrūtināja tikšanu uz priekšu. Ziema bija pat tik silta, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem Ogres manēžā visas ziemas laikā, šķiet, biju vien piecas reizes. Bet kopumā pat ātros treniņus spēju skriet ārā, un iztika pat bez būtiskām problēmām ar elpošanu, kad citus gadus ātrāka skriešana ārā manām plaušām nepavisam nav patikusi.
Lai vai kā, ziema skrējējiem šogad bija patiesi draudzīga. Taču, lai tiktu arī pie paskriešanas nedaudz siltākos un pavasarīgākos apstākļos, februāra beigās atvaļinājuma laikā tomēr biju ieplānojis arī doties uz divu nedēļu nometni Itālijas vidusdaļā padsmit kilometrus no Adrijas jūras pilsētā Chieti. Tā kā brauciens uz Itāliju bija paredzēts arī kā ciemošanās, tad tā bija iespēja gan paciemoties, gan tikt pie kvalitatīvas skriešanas siltākos apstākļos - un pēc nometnes sanāktu arī iespēja vēl uz trim nedēļām atgriezties mājās, lai pēc tam dotos atpakaļ uz Romu uz maratonu.
Itāļu picas #1 - izskatās kā cepts milzu pelmenis |
Itāļu picas #2 - šķiet, virsū bija vismaz puskilograms mozarellas |
Skats uz Chieti - to, ka tas nav nekāds līdzenums var redzēt gluži labi. Tik skaidrs un saulains laiks gan bija tikai dažas dienas |
Vienu dienu pabiju un arī paskrēju Peskarā - Abruzzo reģiona lielākajā pilsētā. Šis ir pirms pieciem gadiem būvētais tilts pāri Peskaras upei pie ietekas Adrijas jūrā, kas ir lielākais gājēju-velobraucēju tilts Itālijā. |
Skaidrs ir viens, ka pārpūlēta tika gan Ahileja cīpsla, gan muskuļi, kas ieskauj potīti, kas tik lielai skriešanai pa kalniem bez pienācīgas atpūtas, acīmredzot nebija gatavi. Salīdzinot ar savākto kāpumu nometnē Spānijā gadu atpakaļ, šogad Itālijā kāpums pa nedēļu sanāca pat par trešdaļu lielāks. Acīmredzot, manis paša vēlme - izdarīt vairāk kā organisms spēj turēt, atkal ir ievedusi mani traumēto pulkā.
Pirmās dienas pēc traumas šķita, ka pārtraukums būs vien uz dažām dienām, un būtisku iespaidu uz maratona gatavību tas neatstās. Taču, dienām ejot un normālu skriešanu arvien nespējot atsākt, sāku saprast, ka pamazām arī maratona forma iet mazumā, un par spīti tam, ka februāra vidū jutu, ka iespējams esmu savā visu laiku labākajā maratona formā, tomēr nācās pieņemt sāpīgo lēmumu, ka skriešana Romas maratonā būs jāatceļ.
Dažas nedēļas pirms pasākuma, kuram esi pilnībā veltījis vairākus mēnešus, atsaukt savu dalību ir patiešām sarūgtinoši, taču tāds laikam ir sports, kurā ir ne tikai uzvaras, sasniegumi, rekordi un pozitīvas emocijas, bet reizēm nākas sadzīvot arī ar zaudējumiem, traumām un sāpīgiem lēmumiem.
Adidas priekšplānā. Fonā var redzēt, ka Romā flīzītes vājredzīgajiem mēdz beigties arī māju sienā. |
Pēc pirmā noskrietā kilometra Romā. Ar karti rokās, lai miljonu pilsētā neapmaldītos. |
Itāļu picas #3 - šādi laikam būtu izskatījusies arī pēcmaratona maltīte. Maratons izpalika, bet picu ēšanu jau nevar laist zudībā. |
Turies, Renār! Viss izdosies! ;)
AtbildētDzēstNu man skaidrs, es domāju, kāpēc Renārs man brauc pretī ar riteni? (kad skrēju savu kārtējo treniņu) Turies, man ar tā pati klizma (Ahileja) ir visu laiku, bet es kkā cenšos ar to sadzīvot. Uz ātruma treniņiem es viņu jūtu, lēnajos garajos viss it kā kārtībā. Brīnos, ka veterānu mačos izdevās 200m noskriet bez traumas. Būs jāiet atkal pie fizoiterapeita, lai norīko kkādas jaunas procedūras Ahilejai. Sports ir nežēlīgs, dažreiz tas neļauj izdarīt visu, kas ieplānots. Sa se la vi.
AtbildētDzēst